Disszemináció
 

BESZÁMOLÓK

Az első feladatunk (amit még otthon elő kellett készíteni) az volt, hogy mutassuk be az iskolánkat, ahonnan jöttünk. Kiderült, hogy még országon belül is milyen jelentős különbségek vannak az intézmények között. Más helyzetben van, más körülmények között, eszközökkel folyik az oktatás mondjuk egy dél-finnországi iskolában, mint északon. A Helsinki...

Szerintem mindenki látta a Brian életét. Ott, mikor elhangzik a kérdés, hogy mit adtak nekik a rómaiak, kiderül, hogy gyakorlatilag mindent.

A Maklári I. István Általános Iskola pályázatot nyújtott be az ERASMUS+ program K1 mobilitására, melynek keretében 3 fő továbbképzésen vehet részt Dublinban illetve Máltán. Az elnyert pályázat az "Európai polgárok" címet viseli.

KÉPZÉS - schooleducationgateway

A schooleducationgateway.eu-n (ahol a képzéseket is kerestük), rengeteg online továbbképzés található. Egyelőre kettőt végeztem (majdnem) el. Az első egyszerű, öt stratégiát mutat be az online tanuláshoz. A második, amit nem sikerült teljesen elvégeznem (a kurzus tavaly télen zárult, a beadandó feladat hiányában nem jelzi, hogy befejeztem), a 21. századi kompetenciákról szólt. A kurzus célja, hogy  ismertesse a kompetenciaalapú oktatás megvalósításának kérdéseit és kihívásait az osztályban. Ezenkívül konkrét tanácsokat adnak a tanárok számára, hogy hogyan valósítsák meg a projektalapú tanulást.  

Csatlakoztunk az Erasmus Day-hez

Iskolánk is csatlakozott az október 13-ai Erasmus+ Day-hez. A diákok kutatómunkát végeznek Európa szépségéről és történelméről. Mémeket és karikatúrákat készítenek arról, hogy milyen Európában élni, és a videókon azt mutatják be, milyen Európát szeretnének látni a jövőben. A mobilitásban részt vevő kollégáink bemutatókat tartanak tapasztalataikról.

Az Erasmus Napok keretében 1300 különböző programot szerveztek október 12-13-án a világ mintegy 37 országában. Magyarországon 21 településen várták az érdeklődőket előadásokkal, workshopokkal, kiállításokkal és szórakoztató programokkal, hogy megmutassák az Erasmus+ program sokszínűségét.

Tanári beszámolók

A négy mobilitásból már csak egy van hátra, így be tudtunk számolni a többieknek arról: miért érdemes Erasmus+ pályázaton részt venni, nekivágni a világnak, új dolgokat tanulni. 

 Itt beszéltünk a pályázatról, a szervezésről, a kurzusokról,  a városokról, országokról, ahol jártunk, a kialakult európai kapcsolatokról, és arról is: milyen félelmek dolgoztak bennünk, és ezek hogyan változtak át végül élménnyé, hogyan tett minket erősebbé. 

Az egyik prezentáció megnézhető itt. 

Bemutatóórák szülőknek és kollégáknak

November 27-én és 28-án bemutató órákat tartottam, melyeken a 4., 5., 6. osztályosok kipróbálhatták azokat a játékokat, sportot és módszereket, amelyeket nyáron Dublinban az Erasmus+ továbbképzésen megismertem. És mindezt megnézhették az érdeklődő szülők és tanárok, akik nem maradtak ki a programokból, segítőként részt is vehettek. Két csapatépítő játékkal kezdtünk, itt nagyon fontos volt a kooperáció és a kommunikáció, ez után beszéltem a gaelic footballról és egy videót is megnéztünk róla, majd az alapvető technikai elemek megismerése és gyakorlása után egy rövid mérkőzés keretében ki is próbálhatták magukat a gyerekek. Dióhéjban, annyit fontos tudni a különleges ír fociról, hogy a labdát kézzel, lábbal, ütve, rúgva, pattintva egy hatalmas füves pályán versengenek a sportolók a pontok megszerzéséért.

https://imnews.ie/a-kelta-foci-es-a-hurling/

Írta: Izsóf-Majoros Virág


Belső képzések


Újabb bemutatók szülőknek és az önkormányzatnak

A szülőket és a két település önkormányzatát hívtuk meg két tanórára. Az elsősöknél egy olyan testnevelés órát láthattak a vendégek, ahol a tanárnő angol utasításokat is adott a gyerekeknek, felelevenítve a Máltán tanultakat, amire a kicsik nagyon ügyesen és gyorsan reagáltak. Az óra egészében komoly iskolásként figyeltek, pakoltak, követték az utasításokat és felszabadultan játszottak. 😊 A 6. osztály idén pályázaton tabletekhez jutott, mindenki tud egyszerre dolgozni digitális eszközökön, tanáruk pedig az ehhez használható oldalakat, applikációkat ismerte meg a dublini kurzuson ősszel. Így minden adott volt; meg tudtuk mutatni, hogyan is néz ki az online együttműködésük, milyen egy "tabletes óra". Köszönjük mindenkinek, aki elfogadta a meghívást. 👍 


Április: belső tudásmegosztás




Önértékelés mobilitás után

A kiutazóknak egy rövid értékelő tesztet kellett kitölteniük a mobilitás előtt és után is, amellyel önmaguk nyelvi és kulturális felkészültségét mérték fel. Tízpontos skálán értékeltek.

Nyelvi felkészültség                                                         előtte: 4  -  utána: 6         - 50%-os javulás

Az idegen nyelven való kommunikáció képessége:     előtte:  4  -  utána: 6         - 50%-os javulás 

A hallott szöveg értése:                                                   előtte:  4  -  utána: 7         - 75%-os javulás

A célország kultúrájából való felkészültség:                  előtte: 5,3 - utána: 8          - 50%-os javulás

 A célország történelmének ismerete:                           előtte: 5  -   utána: 7,3        - 46%-os javulás

Mennyire tart az ismeretlentől?                                       előtte: 8,3 - utána: 2,3 (!)   - 360% 

Mennyire fél a megoldandó problémáktól?                   előtte: 8,3 - utána: 2,3 (!)  - 360% 

Lászik az eredményekből, hogy a résztevők szerint legnagyobb hozadéka pszichológiai volt: nem tartanak már a váratlan dolgoktól, a megoldandó problémáktól, nem félnek az iemeretlentől. Szintén sokat javult a hallott szöveg értése. 


Partnerintézmények utólagos értékelése  

A partnerintézményeket utólag is a következő szempontok alapján értékelték a kollégák: segítőkészség, rugalmasság, nyitottság, a határidők betartása, információáramlás, mennyire jó a képzés tematikája. Az utánmérés az előzetest igazolta: minden tekintetben mind a négy intézmény és képzés a maximum pontot kapta mindenkitől.  


Diákok felmérése


Cikk rólunk a Maklári Harsonában

© 2018. Maklári I. István Általános Iskola Minden jog fenntartva
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el